ВИДЕО – Спасовски : МВР во овој момент нема обврска да знае каде е Катица Јанева

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Припеп истакна дека МВР во овој момент немало обврска да знае каде се наоѓа специјалната јавна обвинителка Катица Јанева

 

 

„МВР нема обврска да знае за граѓаните каде се наоѓаат во било кој момент. Ако тргнеме од тој принцип дека МВР треба да знае каде секој се наоѓа во одреден момент, тогаш тоа не е демократска држава. МВР постостапува исклучиво по наредби кои ги издаваат надлежниот обвинител и надлежниот суд“, кажа Спасовски.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.