Автобусот од „Ко то тамо пева“ повторно во функција како туристичка атракција

Автобусот кој се користеше при снимањето на култниот филм „Ко то тамо пева“, долго време не бил во функција и не се користел. Но, отсега ќе биде во функција и ќе биде туристичка атракција.

 

На десната страна на главниот пат Крагуевац – Мрчајевци, на влезот во Књиќ, се наоѓа познато кафуле именувано по истиот филм: „Ко то тамо пева”.

 

Она по што секој минувач ќе го препознае е познатиот автобус со натпис „Крстиќ и Син”.  Автобусот не е во употреба подолго време, но сега беше ставен во функција и во иднина ќе служи како туристичка атракција. Ако случајно ве води патот натаму немојте да го пропуштите ова место.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.