Заврши „Flymaster open Krusevo 2019“ и државното првенство на Македонија во cross country

Од 21 до 27 јули во Крушево се одржа меѓународниот FAI 2 натпревар „Flymaster open Krusevo 2019“ и државното првенство на Македонија во cross country – прелети.

 

Натпреварите беа во следните категории :

 

 

  1. Overal победник во целост
  2. Женска конкуренција
  3. Сериска класа
  4. Спортска класа
  5. Државно првенство на Македонија

 

 

Резултати Overal победник во целост !

 

 

 

Резултати женска конкуренција !

 

 

Резултати Сериска класа !

 

 

 

 

Резултати Спортска класа !

 

 

 

Резултати Државно првенство на Македонија !

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.