Се обележуваат велосипедските патеки во Крушево

Во тек е обележувањето на четирите велосипедски патеки во околината на Крушево, во вкупна должина од 42 километри.

 

Во текот на вчерашниот дена беа обележани 4,2 километри патеки, а денес ќе бидат обележани дополнителни 20 километри.

 

„Овие патеки ќе бидат целосно обележани и оспособени за многу фестивали на отворено кои вклучуваат велосипедски и планинарски тури, но и за рекреативно и самостојно користење на овие патеки од граѓаните на Крушево и туристите“, велат од Општина Крушево.

 

       

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи