Литија со моштите на Св. Климент Охридски во Крушево

После Архиерејската Вечерна богослужба во храмот „Свети Никола“ во Крушево на 11.08.2019 г., која ја отслужи Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, а на која се празнуваше преносот на моштите на Свети Климент Охридски, се одржа свечена Литија со моштите по улиците на градот Крушево.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.