Литија со моштите на Св. Климент Охридски во Крушево

После Архиерејската Вечерна богослужба во храмот „Свети Никола“ во Крушево на 11.08.2019 г., која ја отслужи Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, а на која се празнуваше преносот на моштите на Свети Климент Охридски, се одржа свечена Литија со моштите по улиците на градот Крушево.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи