Партиската книшка останува да биде втора лична карта ?

На социјалните мрежи се појави разговор на советникот во Општина Прилеп, Адем Мамудоски, од СДСМ, каде тој јавно се фали дека му оди од рака вработувањето на Ромите. Граѓаните се прашуваат, кои Роми, каде и како се досега вработени од страна на Мамудоски ? Кој му дал за право на еден советник да може вработува ? Дали партиската книшка, исто како и 12 години наназад останува да биде втора лична карта во Македонија ? Или пак повторно ќе се правдаме дека нејасно сме биле разбрани и дека разговорот е изваден од контекст ?

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи