Боки 13 и Кичеец добија по уште 30 дена притвор

Facebook
Twitter
Email
Print

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд  го прифати предлогот на  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и ја продолжи мерката  притвор за Бојан Јовановски Боки 13 и Зоран Милески  познат како Зоки Кичеец за случајот „Рекет“.

 

„По разгледување и ценење на фактите и доказите Кривичниот совет донесе решенија со кои го прифати предлогот и ја продолжи мерката притвор за нови 30 дена“ соопштија од Судот.

Боки 13 и Зоки Кичеец беа уапсени на 15 јули и по распитот во Основниот кривичен суд Скопје им беше одредена мерка притвор од 30 дена. Двајцата се осомничени за кривичното дело Примање награда за противзаконито влијание, а Боки 13 е осомничен и за кривичното дело Перење пари.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи