ВИДЕО – Јованоски : Општината ги толерира угостителите кои користат повеќе јавна површина од платената

Досега сме немале никакви проблеми со угостителите, секогаш имаме добра соработка со нив.  Секогаш сме им излегувале во пресрет, особено за јавниот простор кој го издаваме. Ова денеска го изјави градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, при денешната посета на Општината од страна на директорката на УЈП, Сања Лукаревска.

 

 

„Можам да кажам дека дури на некој начин и ја толерираме нивната, ако можам така да кажам злоупотреба на зголемениот простор од она што им е дадено. Но тоа го правиме во рамките на дозволеното“, истакна Јованоски.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи