Кривична за дебрештанец во чиј дом била пронајдена марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Д. (37) од село Дебреште поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производствои пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

 

„На 13 месецов во село Дебреште, од полициски службеници, при претрес во домот на пријавениот била пронајдена и одземена марихуана“, информираат од МВР.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи