Прилепчанец приведен поради бесправна сеча на дрва

На 15.08.2019 во 18,00 часот во атарот на с.Степанци извршена е контрола на возило марка „Лада“ без регистарски таблици, управувано од Е.Ќ.(20) од Прилеп,  во кое имало огревни дрва без документација.

 

Возилото со товарот и моторна пила се одземени, а возачот и неговиот сопатник И.Ќ.(21) се приведени во Полициската станица – Чашка.

 

По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи