ВИДЕО: Како ќе изгледа вечното почивалиште на Тоше Проески

Архитектот Жарко Чаушевски изработи видео-запис на кој прикажува како ќе изгледа спомен обележјето на нашата поп-икона Тоше Проески.

 

 

Инаку  Општина Крушево пред неколку дена го објави тендерот за изработка на спомен обележје на трагично загинатиот пејач.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи