Кривична за двајца прилепчани кои продавале „трамадол“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 50 годишно лице и друго 23 годишно лице и двајцата од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет на штетни средства за лечење“.

 

На 15.08.2019 година по наредба на јавен обвинител полициски службеници, при претрес во домот и објекти кои ги користеле пријавените на улицата ,,Гостиварска“ и улицата „Тризла“ одземени се вкупно 9.900 капсули од лекот „трамадол“, кои ги набавувале во аптека од Велес.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи