„Волци“, „Тигри“ и „Лавови“ ќе се борат со дивите свињи

Facebook
Twitter
Email
Print

Специјалните армиски единици „Волци“, „Шкорпиони“ и полициските „Тигри“ имаат задача да ги сотрат дивите свињи од светата македонска земја, поради вирусот „Африканска чума“.

 

„Доколку нашите единици не успеат да се справат со овој модерен тероризам, се мислиме да ја активираме и паравоената единица „Лавови“, за да им зададеме силен удар на дивите свињи“, велат нашите извори.

 

Акцијата ќе се одвива под кодното име „Сотрење“, а ќе се користи најмодерно оружје, вклучувајќи оклопни возила, тенкови, снајпери и хеликоптери „Апачи“.

 

Акцијата ќе се одвива низ цела територија.

 

Оградување, одбрана и заштита: Секоја сличност на овој текст со реалноста е (не)намерна.

 

Извор: Цивил

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи