Почина мајката на Катица Јанева

Facebook
Twitter
Email
Print

Утринава во Гевгелија починала мајката на специјалната обвинителка Катица Јанева, објави СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.

 

Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференцијата, обвинителката Вилма Рускоска посочи дека тоа нема да влијае врз нивното барање за притвор за обвинителката.

 

Катица Јанева беше уапсена во нејзиниот дом во Козле, од каде, во придружба на полицијата беше однесена во СЈО, каде се вршеше претрес на најзината работна просторија, но претрес се вршел и во нејзиниот дом во Гевгелија.

 

ОЈО на прес конференција соопшти дека доставило предлог за нејзин притвор.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи