Поскапува дизелот – Регулаторна со нов ценовник

Facebook
Twitter
Email
Print

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за половина денар, додека цените на бензините остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

 

Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросуперБС-98 не се менуваат, односно цената на еуросупер БС-95 изнесува 66,5 денари за литар, додека на еуросупер БС-98 – 68,5 денари за литар.

 

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) поскапуваат за половина денар на 61, односно 51 денар за литар.

 

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,924 денари на 32,574 денари за килограм.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи