Малолетник тешко повреден при пад од мотор

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

15-годишен малолетник кој управувал мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди.

 

Несреќата се случила вчера околу 13.00 часот на локалниот пат село Обршани – Крушеани, кај месноста викана „Кај мостовите“.

 

На малолетникот му е укажана лекарска помош во Општата болница Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи