Трактор тешко повредил велосипедист во Кривогаштани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Велосипедист се здобил се тешки телесни повреди кога во него удрил трактор.

 

Вчера околу 17.30 часот во селото Кривогаштани се случила сообраќајна несреќа во која учесници биле велосипедистот М.Ц. на 18 годишна возраст од Кривогаштани и трактор во сопственост нс Ј.С. Притоа со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој бил пренесен во прилепската болница.

 

Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи