ВИДЕО – Протест на независните синдикати на полицијата, шумската, затворската и судската полиција на патот Прилеп – Градско

На излезот од Прилеп кон Скопје, на регионалниот пат Прилеп – Градско утринава мирен протест одржаа членовите на независните синдикати

Дознај повеќе

Прилепчанецот Александар Стојкоски 4-та година по ред прво место на „Krali Marko Trails“, годинава на 67 км.

Прилепчанецот Александар Стојкоски 4-та година по ред се искачи на пиедесталот на најдолгата планинска трка во Македониија „Kozjak trail“, долга

Дознај повеќе

ВИДЕО- Со фестивалот „Taste Krusevo“, Крушево докажа дека е гастрономски центар во Македонија

„Taste Krusevo“ или „Вкуси го Крушево“ е насловот на фестивалот кој за прв пат се организираше годинава во Крушево. На

Дознај повеќе

ВИДЕО – Над 50% од младите размислуваат или веќе подготвуваат документи да ја напуштат Македонија

Во моментов се случува масовна иселување на младите од сите земји на Југоисточна во Западна Европа. Освен во Западен Балкан

Дознај повеќе

Општина Прилеп : Општината не може да ја издаде под концесија сала „Македонија“ таа е сопственост на ЈП за стопанисување со спортски објекти

Изненадува леснотијата со која се обидувате да ја манипулирате јавноста и да ја извртувате реалноста. Вашата партија, меѓу кои и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Над 300 учесници од 20 држави на 9-тиот по ред „Krali Marko trails“

По 9-ти пат во Прилеп денеска се одржува најдолгиот планински маратион во Македонија „Krali Marko ultra trails“ или по стапките

Дознај повеќе

ВИДЕО – Танески: Дали е вистина дека сала Македонија е дадена под концесија на лице во кумство со Стојанче Ангелов?

Изминуваат две години од фамозното ветување на градоначалникот Илија Јованоски, дека овде ќе градел здравствено-рекреативен спортски центар со затворен базен.

Дознај повеќе

Изложба на дела од Мал Битолски Монмартр во Прилеп

Изложба на дела од манифестацијата Мал Битолски Монмартр e отворена денеска во ликовната галерија на ЦК„Марко Цепенков“. Изложбата предизвика голем

Дознај повеќе

ВИДЕО – Крстев : Набавени се нови машини за перење на алишта и садови, ќе се реновира и дел од дограмата во Домот за стари лица

По повод една година од моето раководење со Јавна општинска установа Дом за стари лица „Киро Крстески – Платник“  би

Дознај повеќе