Работилница за класичен и модерен балет во ЦК „Марко Цепенков“

На 13 септември, петок 2019 година во 12.00 часот во ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи Работилница за класичен и модерен балет.

 

Работилницата ќе ја водат Маја Каревски (класичен балет) и Христина Ангеловска (модерен балет), а се реализира со балетското студио „Балерина„ од Скопје и танцовото студио „Зодијак“ од Прилеп.

 

Настанот е дел од годишната програма на Центарот, поддржан од Министерството за култура.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.