Шесто издание на „Тура преку Слива“ – годинава ќе трае 2 дена, диџеи, забава, дружење, рекреација

Шестото издание на Тура преку Слива оваа година, за прв пат, е дводневен настан во кој се вклучени :

 

-Велосипедска тура 30км/800м. искачување https://strava.app.link/pCo2Lq87IZ

 

-Планинарска тура 9км/500м. https://strava.app.link/S8GLSu27IZ

 

– Кампот ќе биде лоциран во с.Штавица.

 

– За ноќниот дел од дружбата ќе имаме локални Ди-џеј Селектори кој ќе се погрижат за вашето расположение.

 

– Стартен пакет ќе биде 500 ден. во kој ќе бидат вклучени ( маичка, бандана, освежителни добра од наши пријатели, освежителни попатни пунктови и ручек на крајот од турата )

 

– Оваа година акцент ставаме на дружење на учесниците, турите се средно тешки 7/10.

 

– Секој учесник треба да има технички исправен планински велосипед.

 

– За секој учесник задолжително е носење на заштитна кацига.

 

– Сите учесници настапуваат на сопствен ризик , односно организаторот не презема одговорност за постапките на учесниците со кој би се загрозиле себеси или друите учесници.

 

– За малолетни лица под 16 год.потребно е придружба од родител-старател или потпишана изјава за лица од 16-18 год.

 

– Напред , во средината и назад возат лица со рефлектирачки елеци кои учесниците треба да ги следат.

 

– Строго е забрането возење пред лицата што ја водат групата и напуштање на обележаната патека..

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.