ВИДЕО – Голем пожар на Плетвар, обновен пожарот и кај село Подмол

Голем пожар се појави попладнево, во близина на прилепското село Тројаци, на планиснкиот премин Плетвар. Огнот гори на неколку места. До редакцијата на Инфо Компас пристигнаа фотографии и видеа од наши читатели на кои се гледа дека од густиот чад премногу е намалена и видливоста на патниот правец.

 

Исто така жителите на селото Подмол не информираа дека повторно се обновил пожарот кој беше изгаснат пред 3 дена. Мештаните со земјоделски прскалки повторно се обидуваат да го изгаснат огнот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

на на неколку места попладнево се појави

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.