„Стентон градба“ ќе гради инфраструктура во ТИРЗ Прилеп за 652.000 евра

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони по распишаниот тендер за изградба на сообраќајници и хидротехничка инфраструктура во ТИРЗ Прилеп склучи договор со друштвото за производство, промет и услуги „Стентон градба“ ДОО од село Долно Оризари, Битола.

 

Вредноста на склучениот договор со ДДВ е 40.116.115 денари или околу 652.000 евра.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.