Претпремиера на „Глембаеви“ во четврток во прилепскиот театар

Во четврток на 26 септември ќе се одржи претпремиера на претставата „Глембаеви“. Темата на „Глембаеви“ се чини клучна за храбриот влез во вибрирањето на театарската современост и непобитна актуелност.

 

Резервации на влезници по цена од 150 денари на 076 442 378

 

Подигнување на блезниците среда, четврток и петок од 10 до 13 и два часа пред почетокот на претставата

режија и адаптација: БРАНКО БРЕЗОВЕЦ
композитор: НИКОЛА МИЦЕВСКИ
сценографија: ИВАНА КНЕЗ
костимографија: СУЗАНА БРЕЗОВЕЦ
светло: РИСТЕ ГРКОВСКИи БОБАН СМИЛКОСКИ
тон: TOME TEMEЛКОСКИ
драматуршка соработка: ЛИДИЈА МИТОСКА-ЃОРЃИЕВСКА
соработник на сценографот и сликарски работи: ПЕЦЕ РИСТЕСКИ

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.