Кривична за 18-годишник од Прилеп кој пукал кон маж со кој претходно се расправале

Осумаесетгодишник од Прилеп доби кривична пријава за сторено кривично дело предизвикување општа опасност.

 

„На 17 јули на улицата „Браќа Миладиновци“ во Прилеп, по претходна расправија, пријавениот со пиштол пукал кон Т.М., при што не му нанел повреди“, соопшти МВР во дневниот билтен.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.