Во понеделник боево гаѓање кај „Слива“, Крушево

МВР информира дека в понеделник (30.09.2019 година) со почеток од 08.00 до околу 13.00 часот во Крушево на место викано „Слива”, ќе се спроведе боево гаѓање од страна на припадниците на полицијата.

 

Се замолуваат граѓаните во наведениот период да не се движат во тој реон односно во непосредна близина на стрелиштето.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.