Изложба на дела од Мал Битолски Монмартр во Прилеп

Изложба на дела од манифестацијата Мал Битолски Монмартр e отворена денеска во ликовната галерија на ЦК„Марко Цепенков“. Изложбата предизвика голем интерес кај учениците од основните училишта, кои присуствуваа на отворањето.

 

Изложени 30 тиан дела создадени на интернационалната престижна ликовна манифестација која секоја година се одржува во Битола, а на која учествуваат над 100 деца со ликовни педагози од 15 земји од светот. Поставката во нашиот град содржи избор од најдобрите дела.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.