Таткото на Боки 13 на суд за напад на свештеник

На 21 октомври во Кривичниот суд, Миле Јовановски, татко на Боки 13 ќе  седне на обвинителна клупа, каде што ќе му се суди за кривичното дело „Тешка телесна повреда“ од член 131 став 1 од Кривичниот Законик.

 

Таткото на Бојан, кој е и официјален сопственик на 1ТВ, ќе одговара за напад врз свештеникот Виктор Стојчев.

 

Нападот над свештеникот се случил на 7 јануари 2017 година, во кој Стојчев се здобил со скршеница, по што поднел кривична пријава против Јовановски.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.