Малолетник нападнал 8-годишно дете и го повредил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

11-годишен малолетник физички нападнал осумгодишно дете, нанесувајќи му повреда.

 

Имено, вчера во 22 часот во Полициската станица Прилеп, Б.Ф.(39) од Прилеп пријавил дека околу 16 часот на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп, по претходна вербална расправија, 11-годишникот го нападнал неговиот син.

 

По ова, детето било пренесено во болницата во Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи