Боки 13 останува во притвор

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Апелациониот суд не ја прифати жалбата на осомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски да го напушти истражниот затвор во Шутка и тој останува во притвор.

 

Иако отпаднала можноста Боки 13 да влијае врз сведоците, судиите одлучија дека тој треба да остане во притвор поради опасност од бегство.

 

Одлуката на Апелација доаѓа откако Боки 13 вчера во образложението пред судиите рече дека неговата здравствена состојба е лоша, а условите во притвор не дозволувале да изврши соодветен медицински третман.

 

Бојан Јовановски е 82 дена во притвор во „Шутка“, заедно со поранешната шефица на СЈО Катица Јанева. Единствениот обвинет во предметот „Рекет“ на кому му беше дозволено да оди во домашен притвор е Зоран Милески – Кичеец.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи