Нови грејни тела за подрачните училишта во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Општина Крушево обезбеди нови грејни тела за подрачните училишта на ОУ „Никола Карев“ Крушево во населените места и старите и дотраени тела ќе се заменат со нови.

 

„Обезбедивме нови грејни тела во пресрет на студеното време во Крушево. Старите грејни тела ги заменуваме со нови со цел поефикасно и поекономично затоплување во секое подрачно училиште во општината, како и подобра средина за учениците“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

Претходно во подрачните училишта во општина Крушево се бојадисуваа внатрешните ѕидови, во училиштето во с. Норово беа поставени нови плочки, се уредуваше дворот, а општината е партнер во проектот за меѓуетничка интеграција на Министерството за образование и наука кој се спроведува во дел од населените места.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи