Русин ги тужи „Епл“ бидејќи неговиот „ајфон го претворил во хомосексуалец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Русин покренал тужба против „Епл“, тврдејќи дека неговиот „ајфон“, односно апликација на телефонот го претворила во хомосексуалец. Тврдејќи дека претрпил морална штета, тој сега бара отштета од еден милион рубли (12.000 фунти).

 

Сѐ почнало кога место нарачаните биткоини, преку апликација му пристигнала криптовалута наречена ГејКоин, што било проследено со пораката „Не осудувај додека не пробаш“.

 

„Помислив, тоа е навистина така. Затоа решив да пробам истополов секс. Сега имам дечко и не знам како тоа да им го објаснам на моите родители. Животот оттогаш ми се смени на полошо и никогаш повторно нема да бидам нормален. „Епл“ ме натера на хомосексуалност преку манипулација“, се вели во тужбата поднесена на 20 септември.

 

Првото сослушување на суд е закажано за 17 октомври.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи