ВИДЕО – Младинската организација при СОУ „Р.Р. Ричко” ја одбележа „Неделата на детето“

Членовите од Младинската организација при СОУ „Ристе Ристески – Ричко”, а воедно и ученици од графичката струка на 03.10.2019 беа во градинката Наша иднина „Мирче Ацев” и по повод „Недела на детето” со помош од вработените нацртаа повеќе детски игри.

 

„На површина поголема од 50 метри беа нацртани детски игри кои децата од градинката ќе можат да ги користат во нивното слободно време. Игрите беа од типот како: куцкамен, следење на линии, пикадо во скок и слично. Овие игри на децата од градинката можат да им помогнат и во подобрување на нивните математички знаења, поради тоа што повеќето од игрите имаат броеви кои треба да ги следат“, велат од Младинската организација при СОУ Ристе Ристески – Ричко”.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи