ВИДЕО – Спектакуларен „Off Road 4×4 Show“ со хуманитарен карактер за малиот Дејан

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Офф-Роад Прилеп со поддршка на Општина Прилеп на 13 октомври со почеток во 10 часот на полигонот за екстремнии спортови кај Лагово организира ХУМАНИТАРЕН „Off Road 4×4 Show“. Собраните средства ќе бидат наменети за лекување на малиот Дејан. Настанот не е од натпреварувачки карактер.

 

 

За подобрување на здравствената состојба на Дејан беше потребно да замине на лекување и третман со матични клетки во болница во Турција. Сумата која беше потребна беа 54.000 евра, а досега Дејан успешно помина два третмани со матични клетки.

 

Се покануваат сите клубови од Македонија а воедно и сите љубители на офф роад да бидат дел од овој настан и сите заедно да докажеме ”We are HUMANE people”“, велат од клубот Off Road Prilep.

 

 

Прилеп-Старо Лагово (полигон за екстремни спортови)

13.10.2019

10:00 часот

 

СО ВАШЕТО ПРИСУСТВО НА “OFF ROAD 4X4 SHOW” ПРИДОНЕСУВАТЕ ЗА ПОДОБРО УТРЕ НА МАЛИОТ ДЕЈАН. ВЕ ОЧЕКУВАМЕ !!!

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи