Свежо цвеќе за борците на НОБ во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски со претставници на здружението на пензионери Крушево и Сојузот на борци од Крушево положија свежо цвеќе во чест на паднатите борци од Народно ослободителната борба.

 

Заедно го честитаа Денот на народното востание 11 октомври и се заблагодарија на борците кои го дадоа својот живот за слободно Крушево.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи