ВИДЕО – „Storm Riders“ – мото крос трка по 7-ми пат во Прилеп

По 7-ми пат во Прилеп, на спортската арена за екстремни спортови кај Лагово, се одржа мото крос трката „Storm riders 2019“ која што ја организира клубот за екстремни спортови „Sky Riders“ од овој град. На трката учествуваа 30-тина натреварувачи од Македонија и Грција. Погледнете го видеото и почувствувајте го адреналинот на мото кросот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.