ВИДЕО – „Storm Riders“ – мото крос трка по 7-ми пат во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

По 7-ми пат во Прилеп, на спортската арена за екстремни спортови кај Лагово, се одржа мото крос трката „Storm riders 2019“ која што ја организира клубот за екстремни спортови „Sky Riders“ од овој град. На трката учествуваа 30-тина натреварувачи од Македонија и Грција. Погледнете го видеото и почувствувајте го адреналинот на мото кросот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи