Голем пожар во реонот на Присад

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Голем пожар беснее во реонот на селото Присад кај Прилеп. Од ТППЕ Прилеп рекоа дека горело претежно сува трева, смреки и нискостеблеста шума. Во моментов нивните екипи се на терен, но тој бил крајно непристапен. Истакнаа дека ќе гаснеле додека има услови за тоа, а одново ќе продолжеле утре.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи