Голем пожар во реонот на Присад

Голем пожар беснее во реонот на селото Присад кај Прилеп. Од ТППЕ Прилеп рекоа дека горело претежно сува трева, смреки и нискостеблеста шума. Во моментов нивните екипи се на терен, но тој бил крајно непристапен. Истакнаа дека ќе гаснеле додека има услови за тоа, а одново ќе продолжеле утре.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.