Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Мотоциклист се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајка помеѓу мопед и автомобил.

 

Имено, вчера во 16.00 часот на крстосница од ул.„Кеј 19-ти Септември“ со ул.„,Борка Спиркоски“ во Прилеп се случи сообраќајна незгода помеѓу мопед „Томос“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од С.К.(52) од Прилеп, и патничко возило „Рено Меган“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(32) од Прилеп. Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

 

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи