Кривична за прилепчанка во чиј дом била пронајдена марихуана

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Надворешната кацеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Џ.(40) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производствои пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“.

На 25.09.2019 на ул.„Беровска“ во Прилеп, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавената, при што пронашле и одзеле марихуана.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи