Нови цени на нафтените деривати од ноќеска на полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од вечерва на полноќ се намалуваат цените на бензините, додека цената на дизелот и следната седмица ќе остане истата. Во согласност со методологијата за пресметка на цените, од вечерва цените на горивата се намалуваат во просек за 1.16%.

 

Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се намалува за 1.50 денари, и еден литар 98-октански бензин ќе чини 68.50 денари. Цената на ЕУРОСУПЕР-95 се намалува за 1.00 денари, и еден литар 95-октански бензин ќе чини 66.50 денари.

 

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото не се менува, и еден литар дизел ќе продолжи да чини 62.00 денари.

 

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи