ВИДЕО – Ристески : Македонија се буди и бара промени, деспотот Заев е на колена, утре ве очекуваме на плоштад

Македонија се буди, Македонија бара промени! Граѓаните  го креваат гласот против оваа одродена власт на СДСМ и Зоран Заев кои стануваат минато и ќе бидат сместени на темната страна од историјата на Република Македонија. Истакна на денешната прес конференција Петар Ристески, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

Прес конференцијата ја пренесуваме во целост.

 

„Животот во државата стана неподнослив, беспарицата како никогаш порано ги приморува граѓаните масовно да се иселуваат и да трагаат по подобар живот. Ова мора да прекине, Македонија мора еднаш засекогаш да стане правна држава, држава каде ќе се почитува законот и каде ќе се живее достоинствено. ВМРО-ДПМНЕ одново ќе го носи товарот за спроведување на промените и вистинските реформи за целосна ОБНОВА НА ТАТКОВИНАТА!

 

Ве поканувам сите, членови, симпатизери, граѓани, во среда на големиот државен празник 23 Октомври – Денот на Македонската револуционерна организација, со почеток од 11:30 часот на плоштадот “Методија Андонов-Ченто”, на заедничка средба со Претседателот на партијата, Г-дин Христијан Мицкоски.

 

Дојдете да разговарате лично со идниот премиер на Република Македонија и да дадете свој придонес, свои идеи за идната изборна програма на ВМРО-ДПМНЕ. Дојдете да ги кажете проблемите кои го тиштат вашето секојдневие.

 

ВМРО-ДПМНЕ продолжува заедно во сојуз со народот да ја пишува новата стварност во државата, која ќе значи голема победа на изборите во април идната година. Македонија расчистува со криминалот, корупцијата и злосторничкото здружување наречено СДСМ и Зоран Заев.

 

Деспотот е на колена и веќе е поразен! Затоа приклучете се сите во Обновата на државата и во борбата за враќање на достоинството и посебноста на македонскиот народ“, истакна Ристески.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи