„Војдан Чернодрински“ нуди богата програма до крајот на месец октомври

Театарот „Војдан Чернодрински“ нуди богата програма до крајот на овој месец, при што ќе може да проследите 4 различни претстави.

 

На репертоарот на театарот ќе се најдат претставите:

 

24.10.2019 – 20.00 часот /четврток/

„Семејни приказни“, режија Милош Б. Андоновски

 

25.10 2019 – 20.00 ч. /петок/

„Пиреј“, режија Љупчо Ѓоргиевски

 

29.10 2019 – 20.00 ч./вторник/

„Глембаеви“, режија Бранко Брезовец

 

30.10. 2019 – 20.00 часот /среда/

“Глембаеви“, режија Бранко Брезовец

 

31.10.2019 – 20.00 часот /четврток/

„Семејни приказни“ , режија Милош Б. Андоновски

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи