„Војдан Чернодрински“ нуди богата програма до крајот на месец октомври

Театарот „Војдан Чернодрински“ нуди богата програма до крајот на овој месец, при што ќе може да проследите 4 различни претстави.

 

На репертоарот на театарот ќе се најдат претставите:

 

24.10.2019 – 20.00 часот /четврток/

„Семејни приказни“, режија Милош Б. Андоновски

 

25.10 2019 – 20.00 ч. /петок/

„Пиреј“, режија Љупчо Ѓоргиевски

 

29.10 2019 – 20.00 ч./вторник/

„Глембаеви“, режија Бранко Брезовец

 

30.10. 2019 – 20.00 часот /среда/

“Глембаеви“, режија Бранко Брезовец

 

31.10.2019 – 20.00 часот /четврток/

„Семејни приказни“ , режија Милош Б. Андоновски

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.