Македонецот Виктор Димовски повторно го освои првото место на светското првенство во поинт фајт

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Нашиот кик боксер Виктор Димовски повторно го освои првото место на светското првенство во поинт фајт . На светското првенство што се одржа во Нордхон Германија од 18 до 20 октомври во организација на светската WFMC организација учествуваа борци од целиот свет.

 

Македонскиот борец Виктор Димовски по потекло од Велес, а живее во Германија, имаше повеќе борби. Во елиминациите ги победи борците од Бразил, Германија, Франција и Англија.

 

Во финалната борба го победи борецот од Полска и го освои златниот медал на светското првенство. Честитки за Виктор и му посакуваме уште многу успеси.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи