Дрвокрадците без страв се движат по прилепските улици – никој не реагира

Дрвокрадството во Прилеп не престанува. Секојдневно по прилепските улици може да се видат возила од овој тип како на фотографијата кои служат исклучиво за пренос на нелегално украдените дрва. Она што е уште пострашно е тоа дека овие возила малтене слободно се движат по улиците. Читатели до нас испратија фотографија од синоќа од едно такво возило.

 

Слободно ставаат гориво на бензиските станици ( само погледнете на сликата каде се наоѓа плинската боца, на покривот од возилото ), слободно ги носат на поправка кај автомеханичари, како се да е легaлно.

 

Се отвора прашањето кога сите ги гледаат овие возила, зошто истите не ги забележуваат и оние кои треба и како е можно легално да ставаат гориво на бензинските пумпи во Прилеп !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи