Деспина продолжува со одличните игри, победа во дербито против Драгон

Екипата на ЖФК Деспина продолжува со одличните игри, при што успеа да слави победа на дербито против ЖФК Драгон на гостински терен со резултат од 1:3, со што ја задржа првата позиција на табелата.

Во одличниот дерби натпревар домашната екипа поведе уште на самиот почеток во 2 минута од мечот. Примениот гол како да беше мотив за фудбалерките на Деспина кои изгинаа на терен и успеаја да израмнат во првиот дел, по што следеше и одлично второ полувреме, во кое со доминантна игра беше заверена победата со уште два гола.

Стрелци на головите за ЖФК Деспина беа Катерина Милеска и Ангела Стојкоска со по еден гол, а еден автогол си постигна домашната екипа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.