Кривична за двајца прилепчани поради неовластено поседување и продавање на метадон

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Е.Б.(31) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“ и „послужување“ и против Џ.А.(58) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“.

 

На 04.09.2019 на ул.„Беровска“ во Прилеп полициски службеници извршиле преглед на второпријавениот, при што пронашле и одзеле метадон, додека при преглед на Т.Н. пронашле и одзеле метадон, кои претходно ги набавила од второпријавениот. По преземени мерки било утврдено дека  првопријавениот му дал здравствена легитимација и рецепти за метадон на второпријавениот, по што тој набавил метадон од аптека во Битола.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи