Тркачите од ОК „Златоврв“ Прилеп „прегазија“ се пред себе на „Meteora Trail Run 2019“

Викендов во Грција се одржа планинската трка „Meteora Trail Run 2019“ на која учествуваа над 500 учесници од повеќе држави на двете дестинации, едната долга 23 км, а другата долга 10 км. На трката учествуваа и 10 членови на ОК „Златоврв“ Прилеп кои трчаа на рутата долга 10 км.

 

Талија Петреска го освои првото место во женска конкуренција на трката од 10 км, а дестинацијата ја помина за 1 час и 13 минути.

 

Ивана Настовсјка го освои 5-тото место во женска конкуренција.

 

Во ашка конкуренција Виктор Вељаноски го освои 3-тото место, Давид Трајкоски 12-то место, Александар Талески 24-то место и Мартин Кочески 25-то место.

 

Во детската трка првото место го освои Тифани Трајкоска. Во детска конкуренција учествуваа уште Илија Петрески, Јована Јованоска и Анастасија Бошкоска.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.