Thermal Therapy за прв пат во Прилеп – почувствувајте ги и вие благодетите на турмалинот, „витамин на воздухот”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Она што одамна е достапно во Америка, сега за прв пат го има во Прилеп, тоа е Thermal Therapy со помош на турмалин (разнобоен магичен камен). Thermal Therapy е единствената можност во градот за сите оние кои се грижат за своето здравје. Ова терапија се изведува со помош на турмалин кој делува како инфрацрвен радијатор,познат како „витамини на воздухот”. Инфрацрвената топлина е една од неколкуте иновативни терапии за кои се суди за управување со пациенти со акутна или хронична болка.

 

 

 

 

Терапијата користи одредени брановни должини на топлина што се доставуваат до местото на телото со повреда,односно му помага на клетките да се регенерираат или санираат самите. Ова топлина продира во внатрешните слоеви на кожата со длабочина од 2 до 7cm, обезбедувајќи ефикасно за олеснување на болката.

 

Всушност,овој инавазивен,природен и безболен метод може да обезбеди огромен спектар на здравствени придобивки.

 

Со примена на оваа терапија се овозможува:

 

  • Обновување основната бактериска флора,
  • Го зголемува клеточниот метаболизам,
  • Го подобрува локалниот проток на крв,
  • Придонесува за подобра исхрана на ограните и ткивата,
  • Го обновува ендокриниот систем,
  • Го зајакнува имунолошкиот систем,
  • Ги враќа нервите по стресни ситуации
  • Го подобрува спиењето,
  • Го подобрува дегенеративниот систем (костозглобен сиситем) и помага во детоксикација.

 

 

 

 

 

 

 

Доколку имате проблеми со циркулација, болки во вратна и лумбална кичма, стрес, несоница, главоболка, болки во зглобовите и вкочанетост, периферна невропатија сега постои вистинско решение за вашето здравје.

 

Дојдете и посететене во Thermal Therapy на улица „Александар Македонски“ во Прилеп, веднаш до Шопе Маркет – Димо Наредникот.

 

Телефон за контакт : 076-676-819

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи