Камион удри во 80-годишна жена во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Осумдесетгодишна жена од село Чаниште, М.А. е тешко повредена откако во неа вчера удрило товарно моторно возило „ман“, со струмички регистарски ознаки, управувано од О.А.(38) од с. Моноспитово, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Цане Илиоски“ во Прилеп.

 

„Во незгодата М.А. се здобила со тешки телесни повреди по што била пренесена во Градската болница Прилеп. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп“, информираат од МВР.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи