ФОТО: Алпинистичко спуштање со главата надолу од 13-катница

Спелеолошкиот клуб Златоврв објави фотографии од тренинг на неговите членови кои се спуштаа од највисоката зграда во Прилеп, познатата 13-катница.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.