Helen Doron Prilep – Иновативен метод за рано изучување на англиски јазик и ран детски развој

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Една од најважните работи што можеме да ја направиме за нашите деца е да им овозможиме квалитетна едукација. Квалитетната едукација на нашите деца им отвара нови преспективи, им овозможува поголеми шанси за подобра иднина и ги прави нашите деца по способни и сигурни во себе.

 

Со Helen Doron English методологијата ви нудиме квалитетна едукација по сите меѓународни стандарди. Helen Doron е светски докажен бренд кој е застапен во над 40 држави ширум светот. Оваа година нашиот бренд беше прогласен за најдобра светска франшиза за деца и едукација во светот.

 

Преку Хелен Дорон едукацијата на вашето дете му овозможувате:

 

  • Учење на англиски јазик, како мајчин јазик. Слободно и течно зборување, со природен англиски акцент
  • Развој на комуникациски и социјални вештини
  • Мозочен развој
  • Самодоверба
  • Специјално обучени и лиценцирани професори
  • Знаење и вештини за цел живот
  • 18 различни програми, секоја специјално дизајнирана за одредена возраст и пред знаење на детето, наментети за деца од 1 – 18 години

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи